Cumartesi
Haziran, 15
Ana SayfaHaberler2017 Yılı TİG Veri Gönderimi Dönem Kapatma Takvimi Yayınlandı

2017 Yılı TİG Veri Gönderimi Dönem Kapatma Takvimi Yayınlandı

Sağlık Bakanlığı Teşhis İlişkili Gruplar ve Sosyal Güvenlik Uygulamaları Daire Başkanlığı tarafından 2017 Yılı Teşhis İlişkili Gruplar (TİG) Veri Gönderimi Dönem Kapatma Takvimi hakkında duyuru yayımlandı.


Teşhis İlişkili Gruplar (TİG) Veri Gönderimi Dönem Kapatma Takvimi Hakkında Duyuru!

Teşhis İlişkili Gruplar (TİG) çalışmalarında hastanelerin İlgili dönem içinde taburcu işlemi tamamlanan bütün yatan hasta dosyalarını zamanında TİG Birimlerine iletmeleri ve Klinik Kodlayıcıların da gelen dosyaları zamanında TİG Veri Giriş Sistemine girmeleri büyük önem arz etmektedir. Bu hususta, hastane yönetimlerinin gerekli tedbirleri almaları ve süreç takiplerini yapmaları gerekmektedir.

Dönem verilerinin tamamının sisteme girişlerinin yapılması adına TİG çalışmaları kapsamında veri gönderimi için dönem kapatma uygulaması yapılmaktadır. Dönem kapatma işlemi gerçekleştikten sonra hastanelerin kapanan döneme ait verileri göndermesi mümkün olmamaktadır. Eğer kapatılan döneme ait bir veri girilmişse bir sonraki dönem verileri arasına kayıt yapılmış olmaktadır.

Daire Başkanlığımızca, 2017 yılı için hastane yönetimlerinin ve TİG Birimlerinin veri gönderimi konusunda çalışma planlarını yapmaları ve mağduriyet yaşamamaları amacıyla “2017 Yılı Teşhis İlişkili Gruplar (TİG) Veri Gönderimi Dönem Kapatma Takvimi” oluşturulmuştur.

Hastanelerden tarafından TİG verilerinin (yatan hasta, günübirlik, BBAG, İBAG) gönderimi konusunda aşağıda yer alan dönem kapatma takvimine uyulması hususu önemle rica olunur.

2017 Yılı TİG Veri Gönderimi Dönem Kapatma Takvimi

Üst Yazı için: 2017 Yılı Teşhis İlişkili Gruplar (TİG) Veri Gönderimi Dönem Kapatma Takvimi Üst Yazı

Ek: 2017 Yılı Teşhis İlişkili Gruplar (TİG) Veri Gönderimi Dönem Kapatma Takvimi