Perşembe
Temmuz, 18
Ana SayfaHaberlerDuyurular26-27 Şubat Uluslararası Kalite Akreditasyon Yöneticisi Yetiştirme Programı Başlıyor

26-27 Şubat Uluslararası Kalite Akreditasyon Yöneticisi Yetiştirme Programı Başlıyor

Değerli Sağlık Sektörü Profesyonelleri

Dünyanın tüm ülkelerinde sağlık hizmetlerine ayrılan kaynakların büyük boyutlardaki artışı, hizmet seçenekleri arasında kısıtlamaları gündeme taşımıştır.
Bir yanda hizmetin kalitesine katılan “değer” tartışılırken başka bir yandan ise girdileri çıktılara çeviren “verimlilik” kavramı tartışılmaktadır.
Bu tartışmaların sağlık alanındaki bir başka boyutu da “hakkaniyet” kavramı ile dengelenmesidir.
Bu kapsamda sağlık hizmeti sunumunun uluslararası kalite akreditasyon standartlarına  tam uyumu değer, hakkaniyet ve verimlilik kavramlarının karşılığının tam olarak işletmeye yansıtılmasını sağlar. Bu süreci yönetecek, Kalite Akreditasyon Direktörlerine/Müdürlerine/Sorumlularına büyük görev düşmektedir.
Bu kapsamda, Türkiye’deki sağlık hizmetinin kalitesinin güvence altına alınması en az 85 SKS Kalite Puanı, SAS veya JCI Akreditasyon belgelendirilmesi ile sağlık hizmetinin güvencesini sağlar ve sağlık turizmi için de ayrıca büyük önem taşır.
Amacımız: Planladığımız bu eğitim ile yöneticinin var olan bilgilerine, SKS, SAS, JCI uluslararası akreditasyon standartları doğrultusunda değer katmak ve geleceğini akreditasyon yönetiminde gören adayları uluslararası standartların beklentilerini öğretmek, departman yönetimi ve belgelendirme sürecine hazırlığı sağlayacak beceriyi kazandırmaktır.

Eğitimle ilgili detaylı bilgi ve kayıt için aşağıdaki linke tıklabilirsiniz.

http://www.ohsadakademi.org/course/saglik-kuruluslarinda-uluslararasi-standartlarda-kalite-akreditasyon-yoneticisi-yetistirme-programi-2/