Perşembe
Temmuz, 25
Ana SayfaHaberler5. TİG (Teşhis İlişkili Gruplar) Klinik Kodlayıcı Sertifikalı Eğitimi

5. TİG (Teşhis İlişkili Gruplar) Klinik Kodlayıcı Sertifikalı Eğitimi

Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Teşhis İlişkili Gruplar ve Sosyal Güvenlik Uygulamaları Daire Başkanlığı tarafından çalışmaları yürütülen TİG (Teşhis İlişkili Gruplar) Klinik Kodlayıcı Sertifikalı Eğitim Programı çerçevesinde, ilk defa klinik kodlayıcı eğitimi alacak adaylara yönelik TİG Klinik Kodlayıcı Sertifikalı Eğitimleri düzenlenecek.

Eğitime 06/10/2015 tarihli ve 888 sayılı Makam onayı ile yürürlüğe giren TİG (Teşhis İlişkili Gruplar) Klinik Kodlayıcı Sertifikalı Eğitim Programı Standartları kapsamında; kamu, özel ve üniversite hastanelerinde çalışan “Sağlık Meslek Mensupları ile Sağlık Hizmetlerinde Çalışan Diğer Meslek Mensuplarının İş ve Görev Tanımlarına Ait Yönetmelik” te belirtilen sağlık meslek mensupları ve sağlık hizmetlerinde çalışan diğer meslek mensupları katılabilecek.

Bu kapsamda; 5. TİG (Teşhis İlişkili Gruplar) Klinik Kodlayıcı Sertifikalı Eğitimi Ankara ilinde gerçekleştirilecek. Başvuru yapacak hastane idarelerinin (kamu, üniversite ve özel) aşağıda yer alan başvuru formunu doldurarak 04/10/2017 tarihi mesai bitimine kadar [email protected] mail adresine göndermeleri gerekmektedir.

TİG (Teşhis İlişkili Gruplar) Klinik Kodlayıcı Sertifikalı Eğitim Programı Kurumsal Başvuru Formu

http://tig.saglik.gov.tr/TR,25636/5-tig-teshis-iliskili-gruplar-klinik-kodlayici-sertifikali-egitimi-basvurusu-onemli-ve-gunludur.html​

Not: Eğitim organizasyonu ile ilgili bilgiler ayrıca duyurulacaktır.