Cumartesi
Haziran, 15
Ana SayfaHaberler7. OHSAD Kurultayının İkinci Günü

7. OHSAD Kurultayının İkinci Günü

7. OHSAD Sağlıkta Ortak Çözüm Toplantıları devam ediyor. Sektörün tüm paydaşlarını bir araya getiren OHSAD Kurultayının ikinci günü de yoğun bir katılımla devam etti.

Global Sağlık Yatırımları ve Rekabet Konuşuldu
Kurultayın ikinci gününün ilk oturumunda Global Sağlık Yatırımları ve Rekabet konuşuldu. Oturum, OHSAD Başkanı Dr. Reşat Bahat’ın moderatörlüğünde yapıldı. Sağlık sektörünün geleceği şekillenirken global sağlık yatırımlarının ve rekabetin yönünün nasıl olacağının konuşulduğu Oturumda, Kalkınma Bakanlığından Fatih Türkmen, Memorial Sağlık Grubundan Uğur Genç, Volitan Consulting’den Ufuk Eren, PWC’den Serkan Tarmur, Turkven’den Hale Özsoy Bıyıklı ve GE Healthcare’den Yelda Ulu Colin konuşmacı olarak yer aldı.

OHSAD Kuruytayı

Geri Ödeme Kurumu Uygulamalarının Tıbbi Tedarik Yönetimine Etkileri Tartışıldı
OHSAD Kurultayının 5. oturumunda Geri Ödeme Kurumu Uygulamalarının Tıbbi Tedarik Yönetimine Etkileri konusu gündeme sunuldu. Memorial Grup Direktörü Dr. Tarkan Dizdar’ın moderatörlüğünde yapılan oturumda TKHK Finansal Analiz Daire Başkanı Selim Bener, GSS Genel Müdür Yardımcısı Dr. Alper Süzen, SEİS Başkanı Metin Demir, MASSİAD Başkanı Akif Tolga Sözen ve Medical Park Hastaneler Grubu’ndan Serdal Serin konuşmacı olarak yer aldı.

OHSAD Kurultayı

SGK Mevzuat ve Uygulamaları Oturumu ile SGK Yetkilileri-Özel Sektör Toplantısı Gerçekleşti
Moderötörlüğünü SGK Başkan Yardımcısı Dr. Orhan Koç’un yaptığı SGK Mevzuat ve Uygulamaları Oturumu ile SGK Yetkilileri-Özel Sektör Toplantısı yapıldı. Birleştirilmiş toplantılarda konuşmacı olarak, GSS Genel Müdür Yardımcısı Op. Dr. Alper Süzen, GSS Tıbbi Malzeme Daire Başkanı Recep Uslu, GSS Risk Yönetim Daire Başkanı Dr. Refik Altun, GSS Sağlık Yazılımları Daire Başkanı Nezire Özlem Ergun, GSS Bilişim Uzmanı Emre Kendircioğlu, GSS Sağlık Hizmetleri Şube Müdürü Eyüp Sabri Tezcan ve GSS Yatarak Tedavi Şube Müdürü Ecz. Pelin Akbay yer aldı.

OHSAD Kurultayı

OHSAD Yönetimi ve S.B. TİTCK Yetkilileri Medikal Firma Temsilcileri ile Toplandı
Dr. Reşat Bahat başkanlığında OHSAD Yönetimi ve başta S.B. TİTCK Bşk. Yrd. Ali Sait Septioğlu olmak üzere TİTCK yetkilileri medikal firma temsilcileri ile toplandı. OHSAD Katılımcısı firmaların yetkililerinin bir dinlendiği toplantıda sektör değerlendirmesi yapıldı.

OHSAD Kurultayı