Pazar
Şubat, 25
Ana SayfaHaberlerCibuti ile Sağlık Alanındaki İşbirlikleri Devam Edecek

Cibuti ile Sağlık Alanındaki İşbirlikleri Devam Edecek

Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ, Cibuti Sağlık Bakanı Djama Elmi Okieh ve beraberindeki heyeti makamında kabul etti. Cibuti’nin konumu itibarıyla Afrika’da önemli bir ülke konumunda bulunduğunu belirten Akdağ, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 2015’te Cibuti’yi ziyaret ettiğini anımsatarak, o ziyarette TİKA tarafından ülkeye bir hastane yapılmasının planlandığını ve çocuk hastanesinin yakın zamanda hayata geçirileceğini bildirdi.

Akdağ, Cibuti Sağlık Bakanı Okieh ile görüşmelerinde, tıp fakültesi öğrencilerine hizmet verilmesi ve Cibuti hükümetinin uygun gördüğü bazı hastaların da Türkiye’de tedavi edilmesi konularında mutabık kaldıklarını aktardı.

Cibuti’yi 16 Nisan’dan sonra ziyaret edeceğini aktaran Akdağ, ziyaret öncesinde oluşturulacak ortak bir çalışma grubunun Cibuti ve Türkiye’de birlikte çalışacağını ifade etti.

Cibuti Sağlık Bakanı Djama Elmi Okieh ise Türkiye’nin dünya Müslümanlarının lideri konumunda olduğunun altını çizerek, Cibuti ve Türkiye arasında sağlık alanındaki iş birliklerinin farkı alanlarda devam edeceğini dile getirdi.