Cuma
Şubat, 23
Ana SayfaHaberlerÇocuklarımıza El Uzatalım!

Çocuklarımıza El Uzatalım!

Değerli Üyelerimiz,

Geleceğimizi şekillendirecek çocuklarımızın eşit koşullarda sağlık hizmetinden yararlanması konusunda hepimizin hassasiyet gösterdiği şu ortamda sizin de bildiğiniz gibi Aile ve Sosyal İl Müdürlüğüne bağlı yurtlarda kalan çocukların tedavi ihtiyaçlarına Kamu hastaneleri cevap vermekte, buradaki süreç de zaman zaman çocuklarımız için yorucu olabilmektedir.

Derneğimizin sosyal sorumluluk çalışmaları kapsamında, İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü ve Aile ve Sosyal Politikalar İstanbul İl Müdürlüğü ile ortak yürütülen bir çalışma dahilinde, İstanbul’da Aile ve Sosyal Politikalar Kurumu nezdindeki çocukların sağlık hizmetleri özel sağlık sunucuları tarafından da gerçekleştirilebilecektir.

Yürütülen çalışma kapsamında, Aile ve Sosyal Politikalar İstanbul İl Müdürlüğü nezdindeki çocukların tedavilerinin özel sağlık sunucuları tarafından SUT kapsamında ve fark almaksızın yürütülmesi, dolayısıyla söz konusu çocukların bugüne kadar kamu hastanelerinde yürütülen tedavi işlemlerinin de daha hızlı ve etkili yürütülmesi hedeflenmektedir.

Konuya ilişkin olarak SUT karşılığı tedavi hizmeti verebilecek hastanelerin Derneğimize başvurması gerekmektedir. Başvuruları alınan hastaneler İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü’ne iletilecek ve sonrasında Aile ve Sosyal Politikalar İstanbul İl Müdürlüğü nezdindeki hasta çocukların tedavilerini yapmaya başlayabileceklerdir.

Bakıma muhtaç 18 yaş altı çocukların tedavi işlemlerine ilişkin sektörümüzün duyarlı olacağına inanıyoruz.

Sektörümüze önemle duyurulur.

İletişim:
Gamze FİDAN
Tel : (212) 247 07 00
e-posta : [email protected]

Çocuk sağlığı