Cumartesi
Nisan, 13
Ana SayfaHaberlerBasında OHSADDr. Reşat Bahat: 10. OHSAD Kurultayı’nda Heyecan ve Umutlarımızı Tazelemek İstiyoruz

Dr. Reşat Bahat: 10. OHSAD Kurultayı’nda Heyecan ve Umutlarımızı Tazelemek İstiyoruz

MedikalNews OHSAD Genel Başkanı Op. Dr. Reşat Bahat’ın röportajına yer verdi.

Özel Hastaneler ve Sağlık Kuruluşları Derneği (OHSAD) tarafından düzenlenen “Sağlıkta Ortak Çözüm Toplantıları”nın onuncusu, 17-20 Nisan 2019 tarihleri arasında Antalya’da, Kaya Palazzo Kongre Merkezi’nde yapılacak. Cumhurbaşkanlığı, Sağlık Bakanlığı, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı, SGK, özel hastaneler, kamu hastaneleri, üniversite hastaneleri, sağlık kuruluşları ve sigorta şirketleri, kaliteli ve sürdürülebilir bir sağlık sistemi ile sağlık sektöründe yaşanan gelişmeleri değerlendirmek üzere onuncu kez bir araya gelecek. OHSAD Genel Başkanı Op. Dr. Reşat Bahat ile 10. yılını kutlamaya hazırlanan “Sağlıkta Ortak Çözüm Toplantıları”nı konuştuk:

Her OHSAD Kurultayı’nda sektör paydaşlarını bir araya getiren ve gündemin önemli bir konusunu masaya yatıran Ortak Akıl Toplantısı ve sonrasında toplantı sonuçlarının paylaşılması bir gelenek halini aldı. Bu yılın konusu nedir?
Bu yıl “Sağlık Finansmanında Reform Arayışları” başlığı ile toplanacağız. Ortak Akıl Toplantıları sizlerin de bildiği gibi kamu, özel sektör, akademisyenler ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin Kurultay’ın hazırlık gününde bir araya geldiği, sektörün ileri gelenlerinin bir masa etrafında düşüncelerini paylaşarak ortak akıl ile bir neticeye ulaşmaya çalıştığı bir platform. Sizin de belirttiğiniz gibi bu toplantının çıktılarının Kurultay’ın açılışında bir sunum halinde paylaşılıyor olması da kongreye katılan protokolün, politika belirleyicilerin, bürokratların ve tabi katılımcıların toplantı hakkında bilgi sahibi olması açısından önemli. Sağlık finansmanı konusunu sadece Ortak Akıl Toplantısı’nın gündemi ile de sınırlı tutmadık. Bu konuda Cumhurbaşkanlığı, Sağlık Bakanlığı, SGK ve ilgili Kamu kuruluşlarından yetkililerin bir araya geleceği bir oturum olacak. Ayrıca, bu yıl Kurultay’ın 10. yıl etkinlikleri kapsamında grup toplantılarına odaklandık. Sağlık finansmanı ile ilgili biri “Hastane İşletmesinde büyümek mi, kârlılık mı? Ölçek mi, dinamizm mi?”, diğeri ise “Finansçı Gözüyle Hastanelerde Bütçe ve Finans Yönetimi” olmak üzere iki Odak Grup Toplantısı ile sağlık finansmanını enine boyuna tartışacağız.

Haberin devamı için: http://www.medikalnews.com/dr-resat-bahat-10-ohsad-kurultayinda-heyecan-ve-umutlarimizi-tazelemek-istiyoruz/