Salı
Mart, 5
Ana SayfaHaberlerE-Sevk Uygulaması Konulu Duyuru Metni

E-Sevk Uygulaması Konulu Duyuru Metni

SGK Başkanlığı tarafından yayınlanan “E-Sevk” Uygulaması konulu duyuru metnini aşağıda bulabilirsiniz.

Bilgilerinize,

OHSAD


21.12.2012

DUYURU

SAĞLIK HİZMETİ SUNUCULARININ DİKKATİNE

(E-SEVK UYGULAMASI)

Hastaların yerleşim yeri dışına, EK-4/A Hasta Sevk Formu kullanılarak yapılan sevklerinin, elektronik ortamda yapılabilmesine yönelik Kurumumuzca yürütülen E-Sevk uygulamasına ilişkin yazılımlar tamamlanarak tüm sağlık hizmeti sunucularının kullanımına açılmıştır. Bu çerçevede MEDULA E-Sevk Web Servisi Kullanım Kılavuzu http://www.sgk.gov.tr/wps/portal/tr/e_sgk/e_hastane linki altında “E-sevk Kullanım Kılavuzu” adı ile yayımlanmış olup, Kurumumuzla sözleşmeli tüm sağlık hizmeti sunucularının kendi otomasyonları içerisinde bu web servislerini hazırlamaları gerekmektedir.

Pilot olarak Sinop, Samsun, Çankırı ve Ankara illerindeki bazı hastanelerde uygulanmakta olan E-Sevk uygulaması, yeni yıldan itibaren tüm Türkiye’de uygulanacaktır.

Genel sağlık sigortalılarımızın ve sağlık tesislerinin uygulamada sorun yaşamaması için en geç 17.01.2013 tarihine kadar Kurumla sözleşmeli sağlık hizmeti sunucularının E-Sevk yazılımlarını tamamlaması gerekmektedir. 17.01.2013 tarihinden itibaren sevkler elektronik ortamda alınmaya başlanılacaktır.

Daha detaylı bilgi ve yazılımla ilgili her türlü soru ve sorunlarınız için aşağıda bildirilen e-posta adresinden bilgi alınabilecektir.

Tüm sağlık hizmeti sunucularına duyurulur.

İletişim: [email protected]

T.C. SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANLIĞI Genel Sağlık Sigortası Genel Müdürlüğü
Birim Adı: Genel Sağlık Sigortası Genel Müdürlüğü / Sağlık Sigortacılığı Daire Başkanlığı İrtibat : [email protected] Adres : Ziyabey Cad. No:6 06510 Balgat / ANKARA