Pazartesi
Nisan, 22
Ana SayfaHaberlerGeçici Koruma Sağlanan Suriyelilere Sunulan Sağlık Hizmetleri Algoritması Duyurusu

Geçici Koruma Sağlanan Suriyelilere Sunulan Sağlık Hizmetleri Algoritması Duyurusu

Sağlık Bakanlığı Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu tarafından 11.09.2015 tarihinde yayınlanan “Geçici Koruma Sağlanan Suriyelilere Sunulan Sağlık Hizmetleri Algoritması (Üniversite ve Özel Hastaneye Sevk Edilenler Dahil)” konulu duyuru metni aşağıdadır.

Algoritma tablosu

OHSAD


Daire Başkanlığımızca Revize Edilen Geçici Koruma Sağlanan Suriyelilere Sunulan Sağlık Hizmetleri Algoritması (Üniversite ve Özel Hastaneye Sevk Edilenler Dahil) Aşağıdadır.
Üniversite ve özel hastanelerin acil servislerine doğrudan başvuran veya 112 Acil Sağlık Hizmetleri ambulansıyla doğrudan nakli gerçekleştirilen, geçici koruma altındaki Suriyeli hastaların tedavi giderlerinin ödenmesine yönelik Genel Sekreterliklerimizden görüş talepleri gelmektedir. Bu kapsamdaki hastalara ilişkin Kurum Başkanlığımızca, Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü nezdinde girişimde bulunulmuş olup neticelenmesini müteakip gerekli duyuru/açıklama yapılacak ve algoritmalarımız revize edilecektir. Bu çerçevede,üniversite ve özel hastanelerin acil servislerine doğrudan başvuran veya 112 Acil Sağlık Hizmetleri ambulansıyla doğrudan nakli gerçekleştirilen geçici koruma altındaki Suriyeli hastaların tedavi giderlerinin ödenmesine yönelik, Genel Sekreterliklerimizin görüş talep etmelerine gerek bulunmamaktadır.”