Geleceğin Sağlık Yöneticileri Proje Yarışması

0
41
Sağlıkta Parlak Fikirler

“Sağlık Yönetimi” öğrencilerine destek ve teşvik olmak amacıyla “Geleceğin Sağlık Yöneticileri – Liv Proje Yarışması” düzenleniyor. Proje yarışması ile “sağlık yönetimi bölümü”nde okuyan öğrencilerin mesleki hayatta daha etkin rol alabilmeleri için edindikleri teorik bilgiler pratiğe çevirebilmeleri için fırsat yaratmak ve sağlık kuruluşları içerisine entegre edilebilecek fikirlerin ödüllendirmesi amaçlanıyor.

En yaratıcı 3 proje ödüllendirilecek
Jüri Üyeleri arasında OHSAD Genel Başkanı Op. Dr. Reşat Bahat’ın da bulunduğu Geleceğin Sağlık Yöneticileri – Liv Proje Yarışması, hastane işletmesinden insan kaynaklarına, pazarlama ve kurumsal iletişimden biyomedikale, teknikten hasta bakım hizmetleri, satın alma, mali işler gibi pek çok alanda düzenleniyor. Hastane içinde sağlık konusunda yaşanan sorunlara yönelik, günlük hayata entegre edilebilecek en yaratıcı çözüm içeren 3 projenin ödüllendirileceği yarışma sağlık yönetimi bölümündü okuyan tüm öğrencileri kapsıyor.

Yarışma jürisi sektörün duayenlerinden oluşuyor
Üniversitelerin Sağlık Yönetimi Bölümü akademisyenleri ve sektördeki profesyonellerin, Türkiye’nin önde gelen sağlık kuruluşlarının üst düzey yöneticileri, sivil toplum kuruşları başkanlarının jüri üyeliği yapacağı yarışmaya Türkiye’deki sağlık yönetimi bölümlerinde ön lisans, lisans ve yüksek lisans öğrencileri, yan dal veya çift ana dal yapan tüm öğrenciler başvuru yapabiliyor.

Hem staj hem eğitim imkanı verilecek
17 Nisan’a kadar livgeleceginsaglikyoneticileri.com adresinden yapılacak başvurulan sonrasında seçilen ilk 3 projenin sahibi sektörün önde gelen sağlık kurumlarından olan Liv Hospital’da staj imkanı bulacak. Ayrıca birinci 3 bin TL ve Tam Burslu Master programı (veya – İlgi duyulan alanda sertifikasyon programı), ikinci 2.000 TL, İleri düzey excel program kursu(veya – ilgi duyulan eğitim kursu), üçüncü proje 1.500 TL, 1 kur yabancı dil eğitim kursu kazanacak. Yarışmaya başvurular livgeleceginsaglikyoneticileri.com adresine 17 Nisan’a kadar yapılabilecek. Ödül töreni ise 11 Mayıs’ta Antalya’da SASDER 5. Ulusal Kongresi’nde gerçekleştirilecek.

Sağlıkta Parlak Fikirler