Perşembe
Temmuz, 25
Ana SayfaHaberlerGlobal Sağlık Konferansı Türkiye ve İngiltere Arasında Köprü Olacak

Global Sağlık Konferansı Türkiye ve İngiltere Arasında Köprü Olacak

Global Sağlık Konferansı, sağlık hizmet sunumunda Türkiye ve İngiltere arasında bir köprü oluşturması amacı ile Londra’nın en prestijli mekanlarından Londra IOD Yöneticiler Enstitüsünde, 21-22 Mayıs 2019 tarihleri arasında ilgilileri biraraya getirecek.

Özel Hastaneler ve Sağlık Kuruluşları Derneği (OHSAD)’ın desteğini alan etkinlik, Türkiye’den sağlık hizmeti almak isteyen yabancı hastalara servis veren hastaneler ile İngiltere’nin sağlık turizmine yönelik faaliyet gösteren sağlık turizm acenteleri ve sigorta şirketleri gibi önde gelen kuruluşlarının yanı sıra hastane yetkilileri ve uzman doktorlarını buluşturacak. Türkiye’den 30’un üzerinde hastanenin yer alması beklenen etkinliği destekleyenler arasında Ticaret Bakanlığı, THY; HIMSS Turkish Community, Bursa STO ile İngiltere’den Turkish British Chamber of Commerce and Industry (TBCCI) ve Healthcare UK yer alıyor. Etkinlikte BUPA, Axa, Vitality, Aviva gibi sigorta şirketlerinin yöneticileri ve 40’ın üzerinde sağlık turizmi acentesi ile B2B görüşmeleri yapılacak.

TÜRKİYE 6 SAATLİK UÇUŞ MESAFESİ İLE DÜNYA ÜLKELERİNİN YÜZDE 60’INA ULAŞIYOR
Global Sağlık Konferansı’nın Türkiye ayağını yürüten Ekspoturk Türkiye’nin CEO’su Beşir Kemal Şahin, Türkiye’nin yeni teknoloji hastaneleri ile sağlık hizmet sunumunda Avrupa ve bölge coğrafyadaki ülkelerden ileri de olduğunu belirterek kaliteli hizmeti hızlı ve uygun fiyatlarla sunuyor olmasının da yabancılar için büyük avantaj olduğunu ifade etti. Ülkenin 6 saatlik uçuş mesafesi ile neredeyse dünya ülkelerinin yüzde 60’ına ulaşabilecek bir stratejik konumda olduğunu söyleyen Şahin, Türkiye’nin bu özellikleri ile yabancı hastalar için adeta bir vaha olduğunu dile getirdi.

Etkinliğini işbirliği odağında 4 ana başlıktan oluştuğunu belirten Şahin bu başlıklarla ilgili olarak, “Türkiye ve İngiltere Ülke Sunumları, İngiltere ve Türkiye Arasında Sağlık Hizmetleri İşbirliği Potansiyeli (Fırsatlar) Paneli, B2B görüşmeleri ve Sağlık İşbirliği Vizyon Toplantısı olmak üzere 4 ana başlık odağında gerçekleşecek etkinlikte, karşılıklı işbirliği fırsatlarını yakalamak istiyoruz. Türkiye’nin marka olmuş hastaneleri ile İngiltere’de yaşayıp yabancı bir ülkeden sağlık hizmeti almak isteyen kişiler arasında aracı olabilecek, onları bilgilendirip yönlendirebilecek kurumlar biraraya gelerek temas kuracaklar. İngiltere’de ulaştığı hedef kitleyi genişletmek ya da ülkeye yeni girmek isteyen hastaneler için Global Sağlık Konferansı önemli bir başlangıç olacaktır” diye konuştu.

GLOBAL SAĞLIK KONFERANSI’NIN TANITIM VE PAZARLAMA SÜRECİ HIZLA DEVAM EDİYOR
Ekspoturk Türkiye ve Expoturk UK ekibi olarak Konferansın İngiltere’de tanıtım ve pazarlamasına yönelik çalışmaların devam ettiğini ifade eden Ekspoturk Türkiye’nin CEO’su Beşir Kemal Şahin, “Ekip olarak geçtiğimiz günlerde, Türk ve İngiliz kuruluşları arasında sağlık altyapı projeleri konusunda işbirliği fırsatlarının konuşulduğu ve Healthcare UK’nın düzenlediği Türkiye-İngiltere Sağlık İşbirliği organizasyonuna katıldık. Healthcare UK Dijital Sağlık Başkanı Madhukar Bose ile Ekspoturk Türkiye ve Expoturk UK ekibi olarak biraraya gelerek etkinliğimizi tanıtma ve işbirliği konularını konuştuk. Yine Londra’da yapılan tanıtım çalışmaları çerçevesinde Turkish British Chamber of Commerce and Industry – Türk İngiliz Ticaret ve Endüstri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Emma Edhem ile açılış konuşmacılarından biri olması ve iki ülke arasında sürdürülebilir ticari köprüler kurulması yönünde görüşmeler gerçekleştirdik. Bu çerçevede Türk İngiliz Ticaret ve Endüstri Odası’nın NHS, Healthcare UK ve geniş firma datasına etkinliğin davetlerinin yapılmasına ilişkin mutabakata varılmıştır.” şeklinde konuştu.

http://globalhealthlondon.com/