Ayhan Arslan

Op. Dr. Ayhan ARSLAN

3 Haziran 1967’de Ardahan’da dünyaya gelen Op. Dr. Ayhan Arslan, 1985 yılında İstanbul Erkek Lisesi’nden, 1991 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi’nden (Çapa) mezun oldu. Hekimlik mesleğine, mecburi hizmetli olarak gittiği Gümüşhane ili Köse ilçesi Merkez Sağlık Ocağı’nda başlayan Arslan, Genel Cerrahi Uzmanlığı için 1994- 1998 yılları arasında SSK İstanbul Eğitim Hastanesi’nde  (Samatya) bulundu.

Eğitim dönemlerinde İsviçre’de ve İstanbul’un değişik hastanelerinde görevler aldı. İhtisas sonrası SSK Çerkezköy Hastanesi’ne  atandı.  1999-2000 yıllarında, askerlik görevini yedek subay olarak İstanbul Gümüşsuyu Asker Hastanesi’nde yaptı. Bu dönemde Gölcük ve Düzce depremlerinde uluslararası yardım ekipleri ile birlikte çalıştı. 2006 yılına kadar Çerkezköy Devlet Hastanesi’nde çalışan Arslan, 7 hekim arkadaşı ile birlikte aynı yerde Özel Optimed Güven Hastanesi’ni açtı. 2011 yılında Anadolu Üniversitesi Sağlık Kurumları İşletmeciliği Bölümü’nden, 2013 yılında da devam ederek İşletme Fakültesi’nden mezun oldu.

2015 yılında, Hospital Manager Dergisinin düzenlemiş olduğu, Yılın En Başarılı Sağlık Girişimcisi ödülünü kazanan Arslan, Kurucu Başhekimliğini yaptığı Özel Optimed Hastanesi’nde Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevine devam etmektedir.