Banu Küçükel

banu_kucukel

1971 tarihinde Almanya Bremen’de doğdu. 1992 yılından bu yana Güven Hastanesi’nin çeşitli bölümlerinde aktif rol oynayan Banu Küçükel, hali hazırda Güven Hastanesi A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı ve Güven Çayyolu Sağlık Kampüsü Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini sürdürmektedir.

Bilkent Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme Bölümünü tamamlayan Küçükel, ODTÜ’de Executive MBA tamamladıktan sonra Amerika Birleşik Devletleri’nde bir yıl süreyle hastane işletmeciliği ile ilgili çeşitli çalışmalarda bulundu.

Boğaziçi Üniversitesi’nde Üst Düzey Yöneticiler İçin Finans Programını tamamlayan Banu Küçükel, İngilizce ve Fransızca bilmektedir.

European Association of Hospital Manager (EAHM) Bilim Komitesi Üyesi ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Sağlık Sektörü Meclis Başkan Yardımcısı görevlerini de yürüten Küçükel’in üye olduğu diğer kurumlar şöyle;

Özel Hastaneler ve Sağlık Kuruluşları Derneği (OHSAD) Yönetim Kurulu Üyesi, T.C. Sağlık Bakanlığı Teknik Komisyon Üyesi, T.C. Sağlık Bakanlığı Planlama Komitesi üyesi, Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) ve TED Eğitim Gönüllüleri Vakfı üyesi.