Bilal Yıldırım

Uludağ Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümünden mezun olan Bilal Yıldırım,  Anadolu Üniversitesi Sağlık Kurumları İşletmeciliği bölümünü bitirdi. İstanbul Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesinde Sağlık Yönetimi yüksek lisansını tamamlayıp iş hayatına Murat İnsan Kaynakları’nda ekonomi üzerine dersler vererek başlayan Yıldırım, Doğu-Güneydoğu İş Adamları Federasyonu Genel Sekreterliğini yürüttü.

2004 ‘den itibaren sırasıyla Çamlıca Kadın Hastalıkları Hastanesi işletme müdürlüğü, Özel Konak Hastanesi Genel Müdürlük görevini yürütürken aynı zamanda birçok sağlık kuruluşunun da Yönetim Danışmanlığı görevlerini üstlendi. İTO, İSO ve İTB’nin kurucusu olduğu Özel Business Esnaf Hastanesi İşletme Direktörlüğü görevinden sonra, Ekim 2008’de OHSAD (Özel Hastaneler ve Sağlık Kuruluşları Derneği) Yönetim Kurulu üyeliğine seçildi. Sırası ile Özel Çapa Hastanesi Genel Müdürlük ve  Medi Life Sağlık Grubu Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü. Ardından  Kolan Hastaneler Grubunda üst düzey yönetici olarak çalıştı. Halen Hospitalist & Medicalist Sağlık Kuruluşlarının işletme danışmanlığını yürüten Yıldırım, Nişantaşı ve Bilgi Üniversitelerinde öğretim görevlisi olarak da çalışma hayatına devam etmektedir.

İTÜ (İstanbul Teknik Üniversitesi) ve İÜ (İstanbul Üniversitesi) bünyesinde hastane yönetimi sertifika programında misafir öğretim görevlisi olarak dersler veren ve ayrıca Türkiye Sağlık Turizmi Danışma Kurulu üyesi olan Bilal Yıldırım evli ve iki çocuk babasıdır.