Dr. Seyit KARACA

seyit_karaca

7 Haziran 1965 yılında Konya’da doğdu. 1984-1990 tarihleri arasında Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde eğitim aldı. TOBB Türkiye Sağlık Kurumları Meclis Başkanı yapan Dr. Seyit Karaca, Özel Selçuklu Hastaneleri YK Başkan Yardımcısı ve Özel Medova Hastanesi İcra Kurulu Üyesi olarak çalışmaktadır.

Mezuniyetinin ardından devlet memuru olarak kariyerine başlayan Dr. Karaca, 1990-1992 tarihleri arasında Batman’da mecburi hizmet, acil hekimliği ve İl Sağlık Müdür Yardımcılığı ve İl Sağlık Müdür Vekilliği görevini üstlendi.

1992-1992 tarihleri arasında Konya Çumra’da Sağlık Ocağı Tabipliği ve Adli Tabiplik ve 1992-2000 tarihleri arasında Konya Merkezde Sağlık Ocağı Tabipliği ve Adli Tabiplik yapan Dr. Karaca, Konya’da 2000-2002 tarihleri arasında 112 Acil Hekimlik, 2002-2006 tarihleri arasında Sağlık Ocağı Tabipliği ve Adli Tabiplik yaptı.

2006 Yoğun Özel sektör işleri nedeniyle Devlet Memurluğundan ayrılan Dr. Karaca, 1992 yılında Uzmanlar Tıp Merkezi Kurucu Mes’ul Müdürlüğü ile 1994 yılında Deva Polikliniği Kurucu Mes’ul Müdürlüğü yaptı.

1998 yılında Özel Selçuklu Hastanesi Kurucu Ortaklık ve Hastane Yöneticiliği görevini,  2010 Karaman’da Özel Selçuklu Hastanesi Kurucu Ortaklık ve Hastane Yöneticiliği görevini ve 2011 Konya’da Net Mr Görüntüleme Merkezi Kurucu Ortaklık ve Yöneticiliği görevini üstlenen Dr. Karaca halen bu görevlerini yürütmektedir.

2013 yılında OSGEM İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Firması Kurucu Ortaklık ve Yöneticiliği yapan Dr. Karaca,  2012 yılından bu yana Konya’da Berkay Sağlık Hizmetleri kurucu ortağı ile  bu şirket sahipliğinde kurulmakta olan MEDOVA Hastanesi İcra Kurulu Üyeliği görevini sürdürmektedir.

Sağlık Vakfı Konya Şubesi üyeliği ve başkanlığı ile Konya Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyeliği ve Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği yapan Dr. Karaca, Selçuklu Sanayici ve İş Adamları ve Serbest Meslek Mensupları Derneği (SELSİAD) kurucu üyeliği ve genel sekreterliği görevine ise halen devam etmektedir. Dr. Karaca,  aynı zamanda Konya Tabip Odası, Beyhekim Sağlık Derneği, SADAV, Türk Kanser Araştırma ve Savaş Kurumu Derneği, Başkanlığı MÜSİAD Konya Şubesi, ASKON Konya Şubesi, İGİAD, Dünya Yetimler Eğitim Vakfı – DÜNYEV ve Konya Ticaret Odası Meclis Üyesidir.

İngilizce ve Arapça Bilen Dr. Karaca, evli ve 4 çocuk babasıdır.