Yusuf Ziya Yıldırım

yusuf_ziya_yildirim

Dr. Yusuf Ziya YILDIRIM

1968 yılında Gaziantep’te doğdu. Atatürk Üniversitesi ve Dicle Üniversitesi Tıp Fakültelerinde tıp eğitimi alan Dr. Yusuf Ziya Yıldırım, daha sonra Sağlık Kurumları İşletmeciliğinde yüksek lisans eğitimini tamamladı.

Şırnak’ta mecburi hizmetini tamamladıktan sonra Gaziantep’te sağlık kurumlarında görev yapan Dr. Yıldırım, 1999-2003 yılları arasında Sanko Holding’te çalıştı. 2003-2010 yılları arasında Gaziantep İl Sağlık Müdürü olarak kariyerini sürdürdü. 2010 yılından bu yana Özel Sani Konukoğlu Hastanesinde Genel Müdür ve Başhekim olarak görev alan Dr. Yıldırım 2014 yılı itibariyle SANKO Üniversitesine Genel Sekreter olarak da atanmıştır.

İş Yeri Hekimliği ve Aile Hekimliği Sertifikalarına sahip olan Dr. Yıldırım, Anadolu Sağlık İşletmeleri Derneği Genel Başkanlığı görevini de sürdürmektedir. Dr. Yusuf Ziya Yıldırım’ın üyesi olduğu dernekler ise şöyledir: TOBB Sağlık Sektör Meclisi, OHSAD Denetleme Kurulu, Gaziantep Kent Konseyi, Ticaret Odası Meclis, Gaziantep Tabip Odası, SAYED, Gaziantep Lisesi Derneği, Pratisyen Hekimler Derneği, Beyaz Ay Derneği, Gaziantep Sağlık Eğitim Kültür Bizim Çocuklar Derneği.

MS Office, Santip, MAC programları kullanan, orta düzeyde İngilizce bilen Dr. Yıldırım, evli ve 3 çocuk babasıdır. Fırsat buldukça araştırma yapmak, çocuklarıyla vakit geçirmek, belgesel izlemek hobileridir.