Perşembe
Temmuz, 25
Ana SayfaHaberlerHastaneler İçin Karekod Takibi Başlıyor!

Hastaneler İçin Karekod Takibi Başlıyor!

Yatan hastalar için hastaneler tarafından kullanılmakta olan ilaçlar için hasta bazlı İlaç Takip Sistemi (İTS) bildirimleri başlıyor. Bundan sonra hastaneler, yatan hastalar için kullandıkları ilaçların karekodlarını İTS ye hasta bazlı bildirecek ve Sosyal Güvenlik Kurumu bu bildirimleri İTS üzerinden kontrol ederek ödemeleri yapacak. Bildirimler doz esası üzerinden yapılacak ve bir karekod birden fazla hasta için bildirilebilecek. Yeni fazda etkin stok ve mali yönetim hedefleniyor.

Sağlık Bakanlığı ve SGK tarafından yeni uygulamaya konulacak birim doz takip esaslı İTS uygulaması ilk defa HIMSS’19 Eurasia Konferansında 30 Ekim-01 Kasım 2019 tarihlerinde İstanbul Pullman Kongre Merkezinde sektöre ve ilgililere sunulacak. Konferans kapsamında 1 Kasım Cuma günü Saat 11:30 -13:00 saatlerinde yapılacak bu toplantıda yeni faz için Hastane Bilgi Yönetim Sistemleri ve İTS entegrasyonları, hastaneler için yeni faza geçiş aşamaları Sağlık Bakanlığı ve SGK yetkilileri tarafından masaya yatırılacak.

İTS toplantısına hastane yöneticileri, bilişim sorumluları ve diğer ilgilileri önceden online kayıt yaptırarak ücretsiz katılabilirler.

Program için: https://himsseurasia.com/program/
Online ücretsiz kayıt için: http://kongreler.org/form/42458
HIMSS’19 Eurasia kayıt bilgileri için: https://himsseurasia.com/kayit/