Salı
Mart, 5
Ana SayfaGenelHatay’da Bölge Toplantısı Gerçekleştirildi

Hatay’da Bölge Toplantısı Gerçekleştirildi

Derneğimiz, Özel Hastaneler Platformu Derneği ve Hatay Özel Sağlık Kuruluşları Derneği iş birliği ile 26 Kasım 2022 Cumartesi günü Hatay’da “Bölge Toplantısı” gerçekleştirildi.

Adana, Gaziantep, Kahramanmaraş, Hatay, Mersin ve Osmaniye illerinde faaliyet gösteren özel sağlık sunucuları ile söz konusu illerde görev yapan İl Sağlık Müdürleri ve Sosyal Güvenlik İl Müdürlerinin davet edildiği toplantıya Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Yardımcıları Doç. Dr. Mehmet Gündüz ve Dr. M. Ertuğrul Eğin, Özel Hastaneler Dairesi Başkanı Ecz. Ahmet Aydınlı, Ayakta Teşhis ve Tedavi Yapılan Özel Sağlık Kuruluşları Daire Başkanı ile Sağlık Bakanlığı Strateji Başkanlığı Döner Sermaye Dairesi Başkanı Hasan Baytar katıldı.

Toplantı Hatay Özel Sağlık Kuruluşları Derneği Başkanı Fazıl Altınay, Özel Hastaneler Platformu Derneği Başkanı Dr. Mehmet Altuğ, Özel Hastaneler ve Sağlık Kuruluşları Derneği Başkanı Dr. Reşat Bahat, Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Yardımcıları Dr. M. Ertuğrul Eğin ve Doç. Dr. Mehmet Gündüz’ün açılış konuşmaları ile başladı.

Açılış konuşmalarından sonra Fazıl Altınay özel sağlık kuruluşlarının genel ve bölge özelinde yaşadıkları sorunlar ile ilgili bir sunum yaptı. Sunumun ardından OHSAD Danışmanı Hüseyin Çelik’in moderatörlüğünde toplantıya katılan yetkililer görüş ve önerilerini paylaştılar. Toplantı soru cevap oturumu ile sona erdi.

Toplantıya katılan Sağlık bakanlığı ve Sosyal Güvenlik Kurumu bürokratlarına, bölge hastanelerinin yöneticilerine ve ev sahipliği için de Hatay Özel Sağlık Kuruluşları Derneği’ne teşekkür ederiz.