Perşembe
Temmuz, 25
Ana SayfaGenelHestourex Sağlık Turizmi Fuarı Azerbaycan’ın Başkenti Bakü’de Başladı

Hestourex Sağlık Turizmi Fuarı Azerbaycan’ın Başkenti Bakü’de Başladı

Derneğimizin de destekleyicileri arasında yer aldığı Hestourex Sağlık Turizmi Fuarı Azerbaycan ın başkenti Bakü de başladı.

23-26 Haziran 2022 tarihleri arasında gerçekleşen fuar programının açılış konuşmalarında söz alan Dernek Başkanımız Dr. Reşat Bahat konuşmasında pandemi süreci ve ülkemizin pandemiyi başarıyla atlatmasını özel sektörün rolüne değindi. Bu başarının ülkemizin sağlık turizmi faaliyetlerini de olumlu ölçüde etkilediğine dikkat çeken Bahat Türkiyede özel sektörün sağlık turizminde çok yol katettiğini ve bugün başlayan Hestourex Sağlık Turizmi Fuarının da bunun göstergelerinden biri olduğunu söyledi.

Dr. Reşat Bahat sözlerini “OHSAD olarak Türkiyede kamu ile işbirliği içerisinde başarılı çalışmalar yürütüyoruz, kardeş ülke Azerbeycan da sağlıkla ilgili alanlarda hızlı yol kateden bir ülke, birbirimize yatırım yapmak için burada olmak istedik, güçlerimizi birleştirerek birbirimizi güçlendirebilecegimize inanıyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ederim.” diyerek bitirdi.

Açılış konuşmalarının ardından fuarın açılışı yapıldı.

Ülkemizden çok sayıda sağlık hizmet sunucusunun yer aldığı fuara, T.C. Sağlık Bakanlığı, T.C. Ticaret Bakanlığı, Hizmet İhracatı Birligi, Azerbaycan Sağlık Bakanlığı, Azerbaycan Devlet Turizm Acentası ile çok sayıda kurum ve kuruluş destek veriyor.

Fuar ile ilgili detaylı bilgilere https://hestourexazerbaycan.com/ linkinden ulaşabilirsiniz.