Perşembe
Nisan, 25
Ana SayfaHaberlerHIMSS’18 Eurasia, 25 Ekim'de Sağlık Bilişimi Profesyonellerine Kapılarını Açacak

HIMSS’18 Eurasia, 25 Ekim’de Sağlık Bilişimi Profesyonellerine Kapılarını Açacak

Türkiye’nin en büyük sağlık bilişim etkinliği olan HIMSS’18 Eurasia, Türkiye’yle birlikte bölge coğrafyadaki Avrupa, Asya, Afrika ve Balkanları hedefleyen yeni vizyonu ile uluslararası toplantılara ev sahipliği yapacak. Sağlık Bakanlığı, Medipol Üniversitesi ve HIMSS Avrupa işbirliği ile gerçekleşen HIMSS’18 Eurasia Sağlık Bilişimi Fuarı ve EMRAM Eğitim Konferansı, 25-27 Ekim 2018 tarihleri arasında, İstanbul Pullman Hotel’de sağlık dünyasını biraraya getirecek. Etkinliğin 25 Ekim’de T.C. Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın teşrifleri ile gerçekleşecek açılışında, ‘Türkiye ve Dünyada Dijital Sağlık Vizyonu’ HIMSS USA III. President & CEO’su Harold “Hal” Wolf ve T.C. Sağlık Bakanlığı Bakan Yardımcısı Dr. Şuayip Birinci’nin değerlendirmeleri ile gündeme yansıyacak.

“Türkiye Başarısı ve Tecrübesi ile Bölge Ülkelere Öncülük Edecek”
Türkiye’nin bu yıl itibari ile HIMSS EMRAM derecelendirmelerinde 1 adet seviye 7 ve 164 seviye 6 validasyonu olan kamu hastanesi ile tüm Avrupa ülkelerini geride bıraktığını ifade eden T.C. Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, “Sağlık Bakanlığı’nın hastaya daha iyi ve kaliteli hizmet sunan ve sağlık çalışanlarının işlerini kolaylaştıran ‘kağıtsız hastaneler’ konusundaki kararlılığı tüm sağlık kuruluşları için motivasyon kaynağı olmuş; bugün Türkiye, sağlıkta dijitalleşme konusunda kat ettiği mesafe ile birçok Batı ülkeleri arasından sıyrılarak Avrupa lideri olmayı başarmıştır” dedi. Sağlık Bakanı Dr. Koca, Türkiye’nin aynı kararlılık ve hızla hastanelerini dijitalleştirmeye devam edeceğini söyledi.

Avrasya Sağlık Bilişimi İşbirliği Toplantısı düzenlenecek
HIMSS’18 Eurasia çerçevesinde 25 Ekim’de ayrıca T.C. Sağlık Bakanlığı ve DEİK Himayelerinde, 43 Ülke Delegasyonunun katılımı ile “Avrasya Sağlık Bilişimi İşbirliği Toplantısı” düzenlenecek.

Türkiye’nin dijitalleşen 165 hastanesi ödül alacak
HIMSS’18 Eurasia etkinlikleri çerçevesinde yine 25 Ekim’de, gösterdikleri gelişme ve başarılarla HIMSS EMRAM derecelendirmelerinde seviye 6 ve 7’ye hak kazanan 165 hastanenin yöneticilerine ödülleri verilecek.
HIMSS’18 Eurasia

HIMSS’18 Eurasia