Cumartesi
Haziran, 15
Ana SayfaManşetİstanbulda Özel Bir Hastanede Gerçekleşen Elim Olay Hakkında Açıklama

İstanbulda Özel Bir Hastanede Gerçekleşen Elim Olay Hakkında Açıklama

Sektörümüzde faaliyet gösteren bir sağlık kuruluşumuzda kötü niyetli bazı çalışanların, yoğun bakım hastalarına karşı basına yansıyan insanlık dışı muameleleri hepimizin vicdanında onulmaz yaralara yol açmıştır. Hastaların ve hasta yakınlarının yaşadığı mağduriyetlerin yanısıra halkımıza hizmet veren sektörümüzün, tüm bileşenleri ile yürütmüş olduğu özverili çalışmaların bu elim olay nedeniyle gözardı edilmesi bizleri üzmüştür. Tek gayesi insana ve sağlığına hizmet olan kurumlarımızda bu tür görüntülere sebep olanların hakettikleri cezalara çarptırılacaklarına ümidimiz tamdır, nitekim haklarında soruşturma açılarak tutuklama kararı alınmıştır.

Hastane yönetimi tarafından yapılan açıklamalardan da anlaşılacağı üzere olay tarihinden itibaren gerekli süreçler yürütülerek ilgili kişilerin iş akitlerine son verilmiş ve olay yasal mercilere taşınmıştır. Hal böyle iken olayın basına yansımasıyla suçun şahsiliği prensibine rağmen hastanemize kapatma cezası uygulanmıştır. Hali hazırda sözkonusu hastaneden hizmet alan hastalarımız ve yüzlerce çalışan ağır bir mağduriyet yaşamaktadır.

Bakanlığımızın bu kararı hızla gözden geçirmesini ve kötü niyetli birtakım kişilerin sebep olduğu bu mağduriyeti gidermesini ümitle bekliyoruz.

Kamuoyuna saygıyla arz ederiz.

Özel Hastaneler ve Sağlık Kuruluşları Derneği
Yönetim Kurulu