Cumartesi
Temmuz, 13
Ana SayfaManşetKağıt Olarak Düzenlenen Renkli Reçeteler Hakkında Duyuru

Kağıt Olarak Düzenlenen Renkli Reçeteler Hakkında Duyuru

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı tarafından 16 Mart 2020 tarihinde “Kağıt Olarak Düzenlenen Renkli Reçeteler Hakkında Duyuru” yayınlandı.

Duyuruda Sağlık Uygulama Tebliğinin “4.1.5” numaralı “Elektronik reçete uygulaması” başlıklı maddesinin dördüncü bendi kapsamında belirtilen kırmızı, mor, turuncu ve yeşil reçetelerden yukarda belirtilen tarihlerde kağıt reçete olarak düzenlenen ve sözleşmeli eczanelerce temin edilen reçete bedellerinin SGK tarafından karşılanacağı bildirildi.

Duyurunun aslı için Kağıt Olarak Düzenlenen Renkli Reçeteler Hakkında Duyuru

T.C.
SOSYAL GÜVENLİK KURUMU  BAŞKANLIĞI
GENEL SAĞLIK SİGORTASI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

KAĞIT OLARAK DÜZENLENEN RENKLİ REÇETELER
HAKKINDA DUYURU

 Kurumumuz  MEDULA sistemlerinde 17.02.2020-27.02.2020 tarihleri arasında e-reçete kayıt aşamasında elektronik imza doğrulamaları sırasında sorun yaşanması nedeniyle kırmızı, mor, turuncu ve yeşil reçeteler elektronik reçete olarak düzenlenememiştir. Ancak sağlık hizmeti sunumunun aksamaması, vatandaşlarımızın tedaviye ulaşımının engel olunmamasını teminen söz konusu reçetelerin hekimler tarafından kağıt reçete olarak düzenlendiği ve Kurumumuzla sözleşmeli eczaneler tarafından MEDULA Eczane sistemine kaydedilerek ilaçların vatandaşlarımıza temin edildiği bilinmektedir.

Bu kapsamda Sağlık Uygulama Tebliğinin “4.1.5” numaralı “Elektronik reçete uygulaması” başlıklı maddesinin dördüncü bendi kapsamında belirtilen kırmızı, mor, turuncu ve yeşil reçetelerden yukarda belirtilen tarihlerde kağıt reçete olarak düzenlenen ve sözleşmeli eczanelerce temin edilen reçete bedelleri Kurumumuzca karşılanacaktır.

Tüm ilgililere duyurulur.