Perşembe
Nisan, 25
Ana SayfaManşetKoronavirüs Salgını Önlemleri İle İlgili Önemli Duyuru

Koronavirüs Salgını Önlemleri İle İlgili Önemli Duyuru

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve ülkemizde de çok az sayıda vaka ile de olsa görülmeye başlayan Koronavirüs Salgını (Covid-19) ile ilgili bazı hususları sektörümüze aktarmak istiyoruz.

Sağlık sunucularında, özellikle acillerde görev yapan ve hastayla temas eden sağlık profesyonellerinin cerrahi maske ile çalışması önem arzetmektedir.

Tedavi olmak için sağlık kuruluşuna başvuran ve test sonucu pozitif çıkan hastalarla cerrahi maske olmaksızın temas eden sağlık profesyonellerinin 14 gün karantinaya alınması gerekecektir.

Sağlık personeli ihtiyacının olağandışı artış ihtimali gözönüne alındığında, bu durum sağlık personeli sayısının yetersiz olmasına neden olabilecek ve halk sağlığı için ciddi sorun yaratabilecektir.

Tüm sağlık kuruluşlarına bu konuda gerekli önlemlerini almaları hususunu önemle hatırlatmak istiyoruz.

Ayrıca sağlık sunucularına başvuran ve koronavirüs taşıyıcısı olduğundan şüphelenilen kişiler için Hıfzısıhha Merkezleri 24 saat çalışmakta ve örnek incelemesi yapmaktadır.

Konuya ilişkin hayati öneme sahip tedbirleri uygulamaya geçiren başta Sağlık Bakanımız Sayın Dr. Fahrettin KOCA ya, Hıfzısıhha Merkezlerine ve bu meşakkatli çalışma sürecinde görev alan tüm sağlık çalışanlarına teşekkür ederiz.

Sektörümüze önemle duyurulur.