Pazar
Şubat, 25
Ana SayfaHaberlerLibyalı Hastaların Tedavilerine İlişkin Duyuru

Libyalı Hastaların Tedavilerine İlişkin Duyuru

Bilindiği üzere derneğimize üye bir çok Özel Sağlık Kuruluşu, Libyalı hastaların tedavilerine ilişkin, Libya Devleti resmi makamları ile (Libya Devleti komiteleri, Libya Büyükelçiliği, Libya Savunma Bakanlığı v.b.) anlaşma imzalamışlardı.

Anlaşmaya taraf üyelerimiz tarafından; anlaşmalar doğrultusunda verilen sağlık hizmetlerinin maddi karşılığının uzun bir süreden beri ödenmediği yönünde derneğimize çok sayıda şikayet yapılmıştır.

Sorunun çözümü için defalarca gerek üye hastanelerimizin temsilcileri gerekse dernek olarak Libya Devlet yetkilileri ve Libya Büyükelçiliği ile sözlü ve yazılı olarak iletişime geçmiş olunmasına rağmen sorun bir çözüme kavuşturulamamıştır.

Üye hastanelerimiz bugüne kadar sorunun çözüleceği umuduyla ve Libyalı hastaların mağdur olmamaları için fedakarca beklemişler ve Libyalı hastalara sağlık hizmeti vermeye devam etmişlerdir.

Ancak bugün gelinen noktada, Libya Devleti resmi makamları ile yapılan anlaşmaya istinaden hizmet veren Hastanelerimizin kaldırabileceğinden çok daha fazla bir maddi yük oluşmuştur.

Birçok üye Hastanemizin bundan sonra Libya Devleti resmi makamları ile yapılan anlaşmaya istinaden gelen hastaların tedavisini üstlenmeyecekleri yönünde karar aldıklarını üzüntüyle duyuruyoruz.

Henüz böyle bir karar almamış üye hastanelerimizin ise; derneğimiz tarafından sorunun çözümlendiğine ilişkin bir duyuru yayınlanıncaya kadar, Libya Devleti resmi makamları ile yapılan anlaşmaya istinaden hasta kabul etmemelerini tavsiye ettiğimizi üzülerek duyururuz.

Kamuoyuna ve üyelerimize duyururuz.

OHSAD Yönetim Kurulu