Salı
Haziran, 18
Ana SayfaHaberlerMEDULA Veri Gönderiminde Yazılım Firması Kontrolü Hakkında

MEDULA Veri Gönderiminde Yazılım Firması Kontrolü Hakkında

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı tarafından MEDULA veri gönderiminde yazılım firması kontrolü hakkında duyuru yayımlandı.

Duyuru için: MEDULA Veri Gönderiminde Yazılım Firması Kontrolü Hakkında


MEDULA VERİ GÖNDERİMİNDE YAZILIM FİRMASI KONTROLÜ

Sağlık verisi işlemeye yetkili yazılım firmaları ve bu firmalara ilişkin standartlar Sağlık Bakanlığı Sağlık Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü tarafından belirlenmekte, gerekli denetimler yapılmakta, ilgili yazılım ve firmalar Sağlık Bakanlığı Kayıt ve Tescil Sistemine kayıt edilmektedir.

MEDULA sistemine Kamu, Üniversite ve Özel sağlık hizmetleri sunucuları tarafından veri gönderiminde yetki kontrolü, Kurumumuzca verilen kullanıcı adı ve şifre ile yapılmaktadır.

01.09.2018 tarihinden itibaren MEDULA sistemi veri gönderimi yetki kontrolüne ilave olarak Sağlık Bakanlığı Kayıt ve Tescil Sistemi üzerinden firmalara verilen yazılım erişim kodu doğrulaması da yapılacaktır. Belirtilen tarihten itibaren yazılım erişim kodu olmayan firmaların MEDULA sistemi veri gönderimi kabul edilmeyeceğinden sağlık hizmeti sunucularının mağduriyet yaşamamaları adına gerekli iş ve işlemleri tesis etmeleri gerekmektedir.