Perşembe
Temmuz, 25
Ana SayfaHaberlerBasında OHSADmhaberler.com - "Türkiye sağlıkta bölgenin iddialı ülkesi olabilir"

mhaberler.com – “Türkiye sağlıkta bölgenin iddialı ülkesi olabilir”

Bakan Müezzinoğlu: “Bundan sonra hiçbir hain plancı bu milletin kaderiyle oynama cesaretini gösteremeyecektir”

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu:
“Ülke insanını tıbbi gelişmelerden mahrum bırakamayız”
“Türkiye sağlıkta bölgenin iddialı ülkesi olabilir”
“Özel sektör korkularıyla değil, özgüveni ile bugünlere geldi”

ANTALYA – Özel Hastaneler ve Sağlık Kuruluşları Derneği’nin 2017 Kurultayı kapsamında düzenlediği 8. Sağlıkta Ortak Çözüm Toplantısında konuşan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, “Bizim istikrarlı ve güvenli dönemlere ihtiyacımız var. Son 3-4 yıldır istikrar ve güvenimizle oynamak isteyen tuzaklar var. Bu tuzakların büyük çoğunluğunu bertaraf ettik. 249 şehidimiz, 2 bin 200 gazimiz ile ana tuzağı bozduk. Bundan sonra bu tabloyu gören hiçbir hain plancı bu milletin kaderiyle oynama cesaretini gösteremeyecektir” dedi.

“Paylaşımlar yaparak çözümler de kademe kademe gelecek”
Sitemler, gözyaşı ve buruklukların olduğunu söyleyen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, ancak umut ve güvenin devam ettiğini ifade etti. Müezzinoğlu, “Türkçe’de ‘dertler ve sıkıntılar paylaşıldıkça azalır, mutluluklar da paylaşıldıkça çoğalır’ şeklinde söz bulunur. Dolayısıyla paylaşımlar yaparak çözümler de kademe kademe gelecek. Bu çerçevede hali vakti yerinde bir vatandaş bir gün işinden çıkmış evine gidiyor. ve ya evinden çıkmış işine gidecek yan taraftar ağlayan bir çocuk görüyor. Çocuğa hayrola niye ağlıyorsun diyor. Bir liram vardı kaybettim diyor. Vatandaş da cebinden çıkartıyor al evladım ağlama çocuk ağlamayı kesiyor. Paranın altına üstüne bakarken vatandaş ayrılıyor. Arabaya doğru iki üç adım atıyor ve ağlama sesi tekrar geliyor. Çocuk yine ağlıyor, vatandaş çocuğun yanına gidiyor ve hayrola şimdi niye ağlıyorsun diyor. Çocukta şimdi iki liram olacaktı şeklinde cevap veriyor. Arzu ediyoruz şimdi iki liramız olması gerekiyordu. 1 lirayı verdik iki lirayı da birlikte şekillendireceğiz” dedi.

“Ülke insanını tıbbi gelişmelerden mahrum bırakamayız”
En büyük sermayenin kendimize olan inancımız olduğunu dile getiren Bakan Müezzinoğlu, “Güvencemiz, geleceğe olan umudumuzdur. En büyük sermayemiz bu mesleğin dinamiklerinin her halükarda yarını bugünden daha güçlü olacaktır. Her gün bilimsel gelişmeleri hızla takip etmekte bile zorlandığımız, her türlü bilimsel gelişmenin dünya kadar mali finansal yük getirdiği ortada ancak bundan asla uzak duramayacağız, bu ülke insanını tıbbi gelişmelerden mahrum bırakamayız. Bu zorlukları yenebilmek için birbirimizi iyi anlamak, çözümleri birlikte üretebilmek, çözüm ortağı olabilmeyi bugünden daha iyi başarabilmekten geçtiğine inanıyorum. Geçtiğimiz günlerin önemli kazanımları var. Bu kazanımları arkada bırakıp önümüzdeki sorunlarla birbirimizi boğarsak birbirimize haksızlık yaparız” diye konuştu.

http://m.haberler.com/bakan-muezzinoglu-bundan-sonra-hicbir-hain-planci-9554891-haberi/