Pazar
Mayıs, 19
Ana SayfaHaberlerBasında OHSADmilliyet.com.tr - OHSAD Kurultayı 2017

milliyet.com.tr – OHSAD Kurultayı 2017

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Müezzinoğlu: “Özel sağlık sektörü bu ülkenin ana sac ayaklarından. Üniversite hastaneleri, kamu, devlet hastaneleri ve özel sektörün bu sac ayağını oluşturuyor. Ülkenin bundan vazgeçebilmesi mümkün değil. Vazgeçme gibi bakış açısı da yok. Üçünün birlikte geliştiği süreci şekillendirebilirsek Türkiye, sağlıkta bölgenin iddialı ülkesi olabilir. Hem insanı hem de bölge insanı için iddialı ülke olabilir”-“Türkiye’de istikrarlı ve güvenli bir süreç var. Bu süreci beraber paylaşarak, daha güçlü hale getirmek gibi bir görevimiz ve sorumluluğumuz var”

ANTALYA (AA) – Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, özel sağlık sektörünün Türkiye’nin ana sac ayaklarını oluşturduğunu belirterek, “Üniversite hastaneleri, kamu, devlet hastaneleri ve özel sektörün bu sac ayağını oluşturuyor. Ülkenin bundan vazgeçebilmesi mümkün değil. Vazgeçme gibi bakış açısı da yok. Üçünün birlikte geliştiği süreci şekillendirebilirsek Türkiye, sağlıkta bölgenin iddialı ülkesi olabilir. Hem insanı hem de bölge insanı için iddialı ülke olabilir.” dedi.

Bakan Müezzinoğlu, Belek Turizm Merkezi’ndeki bir otelde Özel Hastaneler ve Sağlık Kuruluşları Derneği’nin (OHSAD) 2017 Kurultayı kapsamında bu yıl 8’incisi düzenlenen “Sağlıkta Ortak Çözüm Toplantıları”nda yaptığı konuşmada, “Dertler ve sıkıntılar paylaşıldıkça azalır, mutluluklar da paylaşıldıkça çoğalır” sözünü anımsatarak, paylaşımlarla çözümlerin de kademe kademe geleceğini belirtti.

En büyük sermayelerinin kendilerine olan inanç ve geleceğe dair umutları olduğunu anlatan Müezzinoğlu, “Yarın bugünden daha güçlü olacak.” ifadesini kullandı.

http://www.milliyet.com.tr/ohsad-kurultayi-2017-antalya-yerelhaber-2006822/