Pazar
Mayıs, 19
Ana SayfaHaberlerMilliyet - Sağlık Turizminde Hedef 30 Milyar Dolar - 20 Ocak 2019

Milliyet – Sağlık Turizminde Hedef 30 Milyar Dolar – 20 Ocak 2019

Sağlık turizmi gelirini 7 milyar dolardan 30 milyar dolara çıkarmayı hedefleyen Türkiye, yeni tanıtım kampanyasını mayıs ayında başlatacak.

Türkiye, ilk üçte yer aldığı dünya sağlık turizminde 7 milyarlık pazar payını 30 milyar dolara çıkarmayı hedefliyor. Yeni bir tanıtım stratejisine geçerek köklü değişim yapan Türkiye, mayısta sosyal medya ve dijital medya ağırlıklı bir yoğunluğa kilitlenecek. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, “2018’de sağlık turizmi gelirimiz 7 milyar dolar, hedefimiz büyük, bu potansiyel 30 milyar dolara kadar çıkabilir” dedi. Ersoy, Sağlık Bakanlığı ile birlikte bu konuda ortak çalışma yürüttüklerini belirtti.

Ersoy, TBMM’deki sohbetinde 2018’de sağlık turizmi pastasından elde edilen 7 milyar dolarlık geliri 30 milyar dolara çıkarmayı hedeflediklerini kaydetti. Bu amaçla tanıtımda köklü değişikliğe gideceklerini söyleyen Ersoy, mayısta başlayacak kampanyalarda sosyal medya ve dijital medyaya yöneleceklerini dile getirdi. “Turizm kampanyalarında kabuk değiştiriyoruz” diyen Ersoy, şu değerlendirmelerde bulundu:

Sağlık turizmi, çok yönlü ve geniş bir konu. Bizim sağlık turizminde 2018’de gelirimiz 7 milyar dolar oldu. Hedeflerimiz çok büyük, bu potansiyel 30 milyar dolara kadar da çıkabilir. O yüzden Sağlık Bakanlığı öncelikli olmak üzere sağlık turizmi ile ilgili hükumetimiz bir çalışma yapıyor. O çalışmalara biz de dahil olacağız. Henüz o aşamaya gelinmedi.