Salı
Haziran, 18
Ana SayfaManşetOHSAD Heyeti Sağlık Turizmi Kapsamında Bağdat’ta Temaslarda Bulundu

OHSAD Heyeti Sağlık Turizmi Kapsamında Bağdat’ta Temaslarda Bulundu

Dernek Başkanımız Dr. Reşat BAHAT, Genel Sekreterimiz Dr. Uğur BARAN ve Yönetim Kurulu Üyemiz Prof.Dr. Hayreddin YEKELER‘den oluşan heyet ülkemizde sağlık turizmi faaliyetlerinin öncelikli olan pazarlarından biri olan Irak’ta görüşmelere başladı.

İlk görüşme 17 Mayıs 2022 tarihinde Türkiye Bağdat Büyükelçisi Sayın Ali Rıza GÜNEY ile gerçekleşti. Görüşmede ülkemizde faaliyet gösteren özel sağlık sunucularının Irak’taki faaliyetleri, yaşanan sorunlar, çözüm önerileri ve Irak makamlarıyla yapılacak görüşmelerde Büyükelçiliğimizin destekleri hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

Ardından Sayın Büyükelçimizin aracılığı ile Irak Sağlık Bakanı Dr. Hani EL-IKABI ile görüşme yapıldı. Görüşmede Irak Sağlık Bakanlığı tarafından ülkemize tedavi amaçlı gönderilen hastalara ilişkin anlaşmalar, bu anlaşmalar kapsamında yapılan ödemeler ve sürecin bundan sonra ne şekilde yürütülmesi gerektiğine ilişkin karşılıklı talep ve öneriler hakkında konuşuldu.

Temaslar bugün de yerel makamların ziyaret edilmesi ile devam edecek.

Büyükelçimiz Sayın Ali Rıza GÜNEY e gerek misafirperverlikleri gerekse  sektörümüz adına başta Irak Sağlık Bakanı olmak üzere Irak makamları ile olan temaslarımızda destek verdiği için, Irak Sağlık Bakanı Sayın Dr. Hani EL-IKABI ve Irak Sağlık Bakanlığı yetkililerine de misafirperverlikleri ve çözüm odaklı yaklaşımları için teşekkür ederiz.