Sağlık Aktüel – Bakan Sarıeroğlu “Sağlık Uygulama Tebliği ile ilgili güçlü bir hazırlık yaptık”

0
27
OHSAD Kurultayı

Sağlık uygulama tebliği ile ilgili çalışmalara da değinen Sarıeroğlu, “Sağlık uygulama tebliği ile ilgili güçlü bir hazırlık yaptık. Biz çalışmamızı SGK olarak bitirdik, bunu ifade edeyim.” dedi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, sağlık uygulama tebliği ile ilgili güçlü bir hazırlık yaptıklarını belirterek, “Biz çalışmamızı SGK olarak bitirdik, bunu ifade edeyim. Yaklaşık da 2 ay oldu. Bu bağlamda bir çalışma grubu oluşturduk. Çalışma grubu da çalışmalarını belli bir aşamaya getirdi. İnşallah sonuçlandırmak için elimizden gelen gayreti ortaya koyacağız.” dedi.

Bakan Sarıeroğlu, Özel Hastaneler ve Sağlık Kuruluşları Derneği (OHSAD) tarafından Antalya’nın Belek Turizm Merkezi’ndeki bir otelde düzenlenen Sağlıkta Ortak Çözüm Toplantılarına katıldı.

Toplantıda konuşan Sarıeroğlu, sağlık hizmetlerinin vatandaşlara ulaştırılmasında özel sağlık kuruluşlarını yol arkadaşı gördüklerini belirterek, bu nedenle sektörle bir arada olmayı önemsediğini söyledi.

hazirlik-yaptik-61752.htm”>https://www.saglikaktuel.com/haber/bakan-sarieroglu-saglik-uygulama-tebligi-ile-ilgili-guclu-bir-hazirlik-yaptik-61752.htm