Cumartesi
Haziran, 15
Ana SayfaHaberlerSağlık Bakanlığı Tarafından Yayınlanan TİG Eğitimi Konulu Duyuru

Sağlık Bakanlığı Tarafından Yayınlanan TİG Eğitimi Konulu Duyuru

Değerli Üyelerimiz;

Sağlık Bakanlığı Teşhis İlişkili Gruplar Daire Başkanlığı tarafından yayınlanan TİG eğitimi duyurusu aşağıda bilgilerinize sunulmuştur.

OHSAD


Başkanlığımızca yürütülen Teşhis İlişkili Gruplar çalışmaları kapsamında Haziran ayında “21. ICD 10 AM Klinik Kodlama Temel Eğitimi” düzenlenecektir.

Klinik kodlayıcı ihtiyacı bulunan kamu, özel ve üniversite hastanelerinin 28 Mayıs 2014 günü saat 17:00’ ye (mesai bitimine) kadar başvurularını yapmaları gerekmektedir. Bu tarihten sonraki başvurular dikkate alınmayacaktır. Eğitime katılımla ilgili kontenjan sınırlaması olacağı için başvuru yapacak kurumların katılımcı adaylarını daha önceden eğitim almamış kişilerden seçmesi önem arz etmektedir.

Başvuru değerlendirmelerinde hastane klinik kodlamacılarının aktif ve pasiflik durumları göz önüne alınacağı için her TİG Yöneticisinin hastanelerinde bulunan klinik kodlamacılarına ilişkin aktif- pasiflik durumlarını [email protected] mail adresine mail atarak güncelletmeleri gerekmektedir. (Hastanelerin yatan hasta sayısı ve aktif klinik kodlamacı kapasitesine göre klinik kodlamacı ihtiyaçları değerlendirilecektir. Güncelleme yapılmamış olan hastanelerde eski veriler dikkate alınacaktır.)

Eğitim başvuruları Hastane TİG Yöneticileri tarafından yapılacak olup, bireysel başvurular dikkate alınmayacaktır. Daha önceden tanımlanmış olan Hastane TİG Yöneticileri şifreleriyle Eğitime katılacak personellerin kaydı için; http://panel.tig.gov.tr web sayfasında TİG Yönetici Girişinden sisteme giriş yapılacak ve yeni klinik kodlamacı talep formu doğru ve eksiksiz olarak doldurularak sistem üzerinden kaydedilecektir.

TİG yöneticisi bulunmayan ya da değişen hastaneler ise aşağıdaki TİG Yönetici bilgi formunu doldurarak, [email protected] mail adresine mail atmaları gerekmektedir.

Hastanede TİG Yöneticisi mevcut olan hastaneler tekrar TİG yönetici formu doldurmalarına gerek yoktur.

Gerçekleştirilecek olan Temel Eğitimle ilgili yer, zaman ve diğer detaylar önümüzdeki günlerde sayfamızdan ilan edilecektir.

Önemle duyurulur.