Sağlık Bakanlığı’na İletilen “Sağlık-Net” Konulu Yazı

0
42
ohsad-logo

Değerli Üyelerimiz;

Sağlık Bakanlığı Sağlık Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü makamına resmi olarak iletilen “Sağlık-Net” konulu yazı metnini aşağıda bulabilirsiniz.

Bilgilerinize,

OHSAD


T.C
SAĞLIK BAKANLIĞI
Sağlık Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü’ne

Sağlık Bakanlığı tarafından üyemiz bulunan özel sağlık kuruluşlarından Sağlık Net ‘e gönderilmek üzere hasta verileri istenmektedir. Bu veriler aslında büyük bir oranda SGK MEDULA sisteminde mevcuttur. Bu itibarla, özel sağlık kuruluşlarını yeni bir iş yüküne ve zaman kaybına sebep olacak bu istek, SGK MEDULA sistemine ilave edilecek “SGK Dışı Hasta Alanı” ile karşılanabilir.
Ayrıca geçmiş döneme ait verilerinde istenmesinde oluşan anlam karmaşasıyla birlikte 15.05.2012 tarihinde tam entegrasyonu istenen Sağlık – Net Sisteminin gerek bünyemizde bulunan sağlık kuruluşları tarafından hayata geçirilemeyeceği ve gerekse de server yetersizliğinden dolayı veri girişlerinde yaşanan sorunlar nedeniyle, tam entegrasyon için ek bir sürenin verilmesi ve geçmiş dönem verilerinden özel sağlık tesislerinin sorumlu tutulmamasının gereğini bilgilerinize saygılarımızla arz ederiz.