Çarşamba
Mayıs, 22
Ana SayfaHaberlerSağlık Bakanlığında Devir Teslim

Sağlık Bakanlığında Devir Teslim

65. Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti Sağlık Bakanı Dr. Ahmet Demircan yaklaşık bir yıldır sürdürdüğü görevini yeni kabinenin kurulmasıyla birlikte Sağlık Bakanlığı’na getirilen Dr. Fahrettin Koca’ya devretti.

Sağlık Bakanlığı Bilkent Yerleşkesinde gerçekleşen törene basın mensupları yoğun ilgi gösterdi
Ahmet Demircan, devir teslim töreninde yaptığı konuşmada, “65. dönemde şahsıma layık görülen Sağlık Bakanlığı görevini yapmanın bahtiyarlığı ve bu görevi en iyi şekilde yerine getirmek için bütün gücümle gayret etmenin vicdani rahatlığı içinde bayrağı değerli meslektaşım Fahrettin Koca’ya devrediyorum. Yeni sistemin ilk Sağlık Bakanına görev devrediyor olmak benim için ayrı bir onurdur. Bu görevi yerine getirirken yakın desteklerini hissettiğim ve fedakarlıklarına şahit olduğum yakın mesai arkadaşlarıma, sağlık camiası mensuplarına teşekkür ediyor, her bir ferdini saygıyla selamlıyorum.” dedi.

Dr. Ahmet Demircan, “Teveccüh gösterip Sağlık Bakanlığı görevini şahsıma tevdi eden başta Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza ve iradesiyle arkamızda durup bize güç veren aziz milletimize de en derin saygı ve şükranlarımı sunuyorum.” diye teşekkür ederek sözü, Fahrettin Koca’ya bıraktı.

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca da yaptığı konuşmada, başta Ahmet Demircan olmak üzere törene katılan herkesi selamlayarak, kendine tevdi edilen bu görevi en iyi şekilde yerine getirme istek ve gayretinde olacağını belirtti.

Koca, “Çok değerli Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından bana sunulan bu görevi değerli meslektaşım Ahmet Demircan’dan teslim almış olmanın gururu ve mutluluğu içerisindeyim. İnşallah hep birlikte yapacağımız çalışmalarla halkımızı ve çalışanlarımızı sağlık alanında çok daha iyi yerlere taşıyacağız. Hasta memnuniyetinde olduğu gibi çalışan memnuniyetinin sağlanması da bizim önceliğimiz olacaktır.” dedi.

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca: “Az konuşup çok iş yapacağız”
Bakan Koca, “Az laf çok iş yapma temennisiyle konuşmamı kısa tutuyor tüm katılımcılara teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi. Koca, devir teslim törenine katılanların tebriklerini kabul etti. İki bakanın makamda bir süre sohbet etmesinin ardından Demircan Bakanlıktan uğurlandı.