Perşembe
Nisan, 25
Ana SayfaGenelSağlık Hizmet Sunucularına Destek Talebi

Sağlık Hizmet Sunucularına Destek Talebi

Cumhurbaşkanımızın 18 Mart 2020 tarihinde gerçekleştirilen “Koronavirüsle Mücadele Eş Güdüm Toplantısı”nın ardından düzenlediği basın toplantısında açıkladığı ekonomik tedbirlerin ülkemiz adına faydalı olacağına inanıyoruz. Ancak açıklanan pakette Covid-19 (Yeni Koronavirüs Hastalığı) ile mücadelede özveri ve fedakarlıkla görev yapan sağlık sektörüne ilişkin çeşitli desteklerin unutulduğu kanaatindeyiz.

Konuya ilişkin olarak önümüzdeki süreçte sektörümüze destek olacağını düşündüğümüz SGK primleri ve muhtasarların ertelenmesi, kısa çalışma ödeneği, KDV oranları, sağlık turizmi teşvikleri, elektrik, doğalgaz gibi çeşitli hizmetlerin indirimli temini, sağlık personellerinin vergilendirilmesinde indirim uygulanması v.b. çeşitli hususlar ile ilgili başta Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca olmak üzere, hükümetimiz nezdinde görüşmelerimiz devam etmektedir. Sağlık Bakanımız Sayın Koca konu ile yakından ilgilenmekte olup, sağlık çalışanlarına destek verilmesi gerektiğini TBMM nin bugünkü özel oturumunda dile getirmiştir. Hastanelerimizin içinde bulunduğu durumu ve sektörümüze sağlanmasını istediğimiz çeşitli destekleri aktarmak için görüşmelerimiz devam etmektedir.

Bu kapsamda gerçekleştirdiğimiz çalışmaların sonuçlarını ilerleyen günlerde sektörümüzle paylaşacağımızı duyurur, dünyanın ve ülkemizin içinde bulunduğu bu zor süreçte tüm zorluklara rağmen görevini fedakarca yerine getiren sağlık çalışanlarına, sektörümüze ve paydaşlarımıza teşekkür ederiz.

OHSAD Yönetim Kurulu