Cuma
Şubat, 23
Ana SayfaHaberlerSağlıkta Kalite Değerlendiricilerinin Dikkatine

Sağlıkta Kalite Değerlendiricilerinin Dikkatine

Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü Sağlıkta Kalite ve Akreditasyon Daire Başkanlığı tarafından Sağlıkta Kalite Değerlendiricilerinin Dikkatine başlıklı ‘Uygunluk Bildirimi Hakkında’ duyuru yayımlandı.


Sayın Değerlendirici,

2017 yılı Sağlıkta Kalite Değerlendirmeleri 1. Etabı 05 Haziran – 23 Haziran 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.

1.Etap İlleri; Ankara, İstanbul,İzmir olarak belirlenmiştir.

Değerlendirme sürecinin planlanması ve iyi yönetilebilmesi için her bir değerlendiricinin uygunluk takvim girişini doğru ve zamanında yapması önem arz etmektedir.

Bu nedenle 1. Etap Sağlıkta Kalite Değerlendirmelerine yönelik olarak 25-29 Mayıs 2017 tarihleri arasında Kurumsal Kalite Sistemi “Değerlendirici” “Uygunluk Takvimi” menüsünde bulunan değerlendirme takvimi üzerinden değerlendirmeye katılabileceğiniz günleri işaretlemeniz gerekmektedir.

Sağlıkta Kalite Standartları Değerlendiricisi Sertifikası almış olan değerlendiricilerimiz uygunluk girebilecektir. Sertifikalı eğitime katılıp henüz sertifikasını almamış olan değerlendirici adayları Başkanlığımız tarafından resen görevlendirilecektir.

Sağlıkta Kalite Değerlendirmeleri uygunluk girişlerinizi her bir değerlendirme etabı öncesinde ilan edilen tarihlerde gerçekleştirebilirsiniz.