Pazartesi
Haziran, 24
Ana SayfaHaberlerSosyal Güvenlik Kurumuna Ödenecek Başvuru, Aidat, İşlem Ve Sözleşme Ücretleri

Sosyal Güvenlik Kurumuna Ödenecek Başvuru, Aidat, İşlem Ve Sözleşme Ücretleri

SGK tarafından Sosyal Güvenlik Kurumuna Ödenecek Başvuru, Aidat, İşlem Ve Sözleşme Ücretlerine İlişkin Usul Ve Esaslar Hakkında Duyuru yayınlandı.


T.C.
SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANLIĞI
Genel Sağlık Sigortası Genel Müdürlüğü

SOSYAL GÜVENLİK KURUMUNA ÖDENECEK BAŞVURU, AİDAT, İŞLEM VE SÖZLEŞMEÜCRETLERİNE İLİŞKİN USUL VE ESASLAR HAKKINDA DUYURU

Bilindiği üzere “Sosyal Güvenlik Kurumuna Ödenecek Başvuru, Aidat, İşlem ve Sözleşme Ücretlerine İlişkin Usul ve Esaslar” 01/01/2017 tarihinden geçerli olmak üzere yürürlüğe girmiştir.
Yönetim Kurulumuzun 19/01/2017 tarihli ve 2017/29 sayılı kararı ile söz konusu usul ve esasta belirlenen ücretlerde değişiklik yapılmıştır. Buna göre aşağıdaki hususlara dikkat edilmesi gerekmektedir.
(1) Asgari Ücret Tespit Komisyonunca, 2017 yılı için geçerli olan brüt asgari ücret 1.777,50 TL olarak belirlenmiştir.
(2) Duyuru ekinde yer alan “Sosyal Güvenlik Kurumu Başvuru Fiyat Tarifesi” nde 2017 yılı için belirlenen ücretlerin bankalara eksiksiz olarak yatırılması gerekmektedir.
(3) Usul ve esas değişikliği 01/01/2017 tarihinden itibaren geçerli olduğundan; söz konusu değişiklikten önce Kurumumuza ödenen fazla bedeller hakkında yapılacak iş ve işlemler için ayrıca duyuru yapılacaktır.
Duyurunun aslı için: Sosyal Güvenlik Kurumuna Ödenecek Başvuru, Aidat, İşlem Ve Sözleşme Ücretlerine İlişkin Usul Ve Esaslar Hakkında Duyuru