Pazar
Şubat, 25
Ana SayfaHaberlerTahran’da İslam Ülkeleri Sağlık Teknolojileri Fuarı Düzenlenecek

Tahran’da İslam Ülkeleri Sağlık Teknolojileri Fuarı Düzenlenecek

İran Sağlık Bakanlığı’nın izni ile Bireysel Tıp ve Turizmi Derneği danışmanlığında Global Import Export Dooel Resen firması tarafından organize edilen İslamik Ülkelerin Sağlık Alanındaki Ekonomik İlişkileri Odak Toplantıları ve Teknoloji Fuarı, 23-25 Şubat 2017’de İran’ın Tahran kentinde IRIB International Konferans Merkezi’nde gerçekleşecek.

İran Ekonomi Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve Dışişleri Bakanlığı iş birliği ile gerçekleşen etkinliğe ilk yıl, 38 ülkeden delege, üst yöneticiler, akademisyenler, hastaneler ve diğer sağlık kuruluşları, medikal cihaz ve sarf malzeme firmaları, estetik-güzellik merkezleri, tıbbi gıda üreticileri katıldı.

İslam ülkelerinin sağlık alanında yaklaşımlarının bilgi paylaşımı şeklinde aktarıldığı etkinliğin İslam ülkeleri arasında işbirliklerine zemin hazırlaması hedefleniyor. Davetli ülkelerin bakanlık ve temsilcilikler düzeyde katılımının beklendi etkinlik, ülkeler arası yeni projelerin daha hızlı geliştirilebilmesine olanak tanıyor.

Etkinliğin bir sonraki yıl tıpta önde gelen İslam ülkelerinden biri olarak TC Ekonomi Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı sahipliğinde Türkiye-Ankara’da yapılmasının hedeflendiği projeyle ilgili olarak bakanlıklar arası temaslar sürdürülmektedir.

T.C. Ekonomi Bakanlığı Döviz Kazandırıcı Hizmetler kapsamında desteklediği fuar kapsamında düzenlenecek panellerde şu konular konuşulacak:

  • Sağlık turizmi
  • Tıp ve Medikal Ekipmanlar
  • Geleneksel Tıp ve Medikal Bitkiler
  • Sağlıklı Yaşam Alternatifleri (spor, yiyecek, etkinlik)
  • Sigorta, Medikal Hizmetler ve Toplum Sağlığı
  • Üniversite ve Teknoloji İlişkisindeki Gelişmeler

Broşür için: İslamik Ülkelerin Sağlık Alanındaki Ekonomik İlişkileri Odak Toplantıları ve Teknoloji Fuarı
B2B ülkeler
Stand alanı krokisi
www.icehconf.com

Bilgi için:

Global Import Export Dooel Resen
Hüseyin Gazi Polat
Firma yetkilisi
0544 370 36 35
[email protected]

Bireysel Tıp ve Turizmi Derneği
Dr. Sevgi Ekiyor
Bireysel Tıp ve Turizmi Derneği Başkanı
Pratisyen hekim-İşyeri hekimi-Medical Adviser
Tel: 0 533 550 05 13
Mail: [email protected]
Tahran Sağlık Fuarı