TBMM Sağlık Komisyonu Başkanlığına Sayın Vural Kavuncu Seçildi

0
38

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyon Başkanlığı görevine; AK Parti Kütahya Milletvekili Vural Kavuncu seçildi. Sayın Kavuncu’ya yeni görevinde başarılar dileriz.

Vural Kavuncu
Vural Kavuncu, 8 Mart 1966’da Kütahya Tavşanlı’da doğdu. Baba adı Salih, anne adı Nuran’dır.
Tıp Doktoru, Öğretim Üyesi Prof. Dr.; İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirdi. Aynı fakültede Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon alanında uzmanlık eğitimini tamamladı.
Fırat Üniversitesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı kurucu öğretim üyeliği yaptı. 1995’te yardımcı doçent, 1998’de doçent oldu. 1999’da ikinci uzmanlığını tıp fizyolojisi alanında bitirdi. 2002’de Afyon Kocatepe Üniversitesine geçti. 2004’te profesör oldu. Atatürk Sağlık Hizmetleri MYO Müdürlüğü görevini yürüttü. Anabilim Dalı ve Bölüm Başkanlığı, Fakülte Kurulu ve Yönetim Kurulu Üyelikleri ile Senato Üyeliği gibi görevlerde bulundu. Çok sayıda ulusal ve uluslarası bilimsel makale ve tebliği bulunmaktadır. Kaplıca sağlık turizmi alanında ulusal ve uluslararası projeler yürüttü. Değişik sosyal sorumluluk projelerinde yer alan Kavuncu aynı zamanda meslek dernekleri ve kurullarında görev yapmaktadır.
2011 yılında 24. dönem Kütahya milletvekili olarak Parlemento’ya katıldı. TBMM çalışmaları kapsamında Akdeniz Parlamenter Asamblesi Türk Grubu üyesi oldu. Kavuncu Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu üyesi olarak görev yapmaktadır. Ayrıca Türkiye Macaristan Parlementolararası Dostluk Grubu Türkiye başkanlığını yürütmektedir.
İyi düzeyde İngilizce bilen Kavuncu, 2 çocuk babasıdır.

Kaynak: https://www.tbmm.gov.tr/develop/owa/milletvekillerimiz_sd.bilgi?p_donem=26&p_sicil=6658