www.saglikaktuel.com – Libya’dan Hasta Kabul Etmeyin – 21 Ekim 2016

0
15
ohsad-logo

OHSAD tarafından yapılan açıklamada Libya Devleti resmi makamları ile yapılan anlaşmaya istinaden hasta kabul etmemelerini tavsiye ediyoruz denildi.

Birçok Özel Sağlık Kuruluşu, Libyalı hastaların tedavilerine ilişkin, Libya Devleti resmi makamları ile (Libya Devleti komiteleri, Libya Büyükelçiliği, Libya Savunma Bakanlığı v.b.) anlaşma imzalamışlardı.

OHSAD (Özel Hastaneler ve Sağlık Kuruluşları Derneği) tarafından yapılan açıklamada “Anlaşmaya taraf sağlık kuruluşları tarafından; anlaşmalar doğrultusunda verilen sağlık hizmetlerinin maddî karşılığının uzun bir süreden beri ödenmediği yönünde derneğimize çok sayıda şikayet yapılmıştır.

Sorunun çözümü İçin defalarca gerek üye hastanelerimizin temsilcileri gerekse dernek olarak Libya Devlet yetkilileri ve Libya Büyükelçiliği ile sözlü ve yazılı olarak iletişime geçmiş olunmasına rağmen sorun bir çözüme kavuşturulamamıştır.

Üye hastanelerimiz bugüne kadar sorunun çözüleceği umuduyla ve Libyalı hastaların mağdur olmamaları için fedakarca beklemişler ve Libyalı hastalara sağlık hizmeti vermeye devam etmişlerdir.

Ancak bugün gelinen noktada, Libya Devleti resmî makamları ile yapılan anlaşmaya istinaden hizmet veren Hastanelerimizin kaldırabileceğinden çok daha fazla bir maddî yük oluşmuştur.

Birçok üye Hastanemizin bundan sonra Libya Devleti resmi makamları ile yapılan anlaşmaya istinaden gelen hastaların tedavisini üstlenmeyecekleri yönünde karar aldıklarını üzüntüyle duyuruyoruz.

Henüz böyle bir karar almamış üye hastanelerimizin ise; derneğimiz tarafından sorunun çözümlendiğine ilişkin bir duyuru yayınlanıncaya kadar, Libya Devleti resmi makamları ile yapılan anlaşmaya istinaden hasta kabul etmemelerini tavsiye ettiğimizi üzülerek duyururuz.” denildi.

Haber sayfasına ulaşmak için: http://www.saglikaktuel.com/haber/ohsad-libyadan-hasta-kabul-etmeyin-53708.htm