Salı
Haziran, 18
Ana SayfaHaberlerYabancı Hasta Veri Takip Sistemi

Yabancı Hasta Veri Takip Sistemi

Sağlık Bakanlığı tarafından “Yabancı Hasta Verileri” konulu duyuru yayınlandı.

Sağlık Bakanlığı ile yapılan Sağlık Turizmi konulu toplantılarda sıklıkla gündeme gelen ve Bakanlık tarafından önemsenen konuyla ilgili olarak yabancı hasta veri takip sistemi veri girişlerinin eksiksiz yapılması ve istenilen verilerin ekteki formata uygun olarak doldurulup [email protected] e-posta adresine 31.01.2017 tarihine kadar gönderilmesi gerekmektedir.

Sektörümüze önemle duyurulur.


T.C.
SAĞLIK BAKANLIĞI
Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü

Dünyada sağlık hizmetlerine yönelik teknolojilerin gelişmesi, sağlık hizmetlerinde yeni tıbbi hizmetlerin ortaya çıkması, tedavi yöntemlerinde ilerlemeler ve global sağlık sektöründe ülkeler arası hasta sirkülasyonun artması sağlık turizminin önem kazanmasını sağlamaktadır.

Uluslararası hastalar tarafından Türkiye, sağlık hizmet potansiyeli açısından önemli bir fırsat olarak değerlendirilmektedir. Sağlık turizminin devlet politikası olmasıyla birlikte, Türkiye’nin dünyada saygın ve öncü bir konuma getirilmesi amacıyla yapılan çalışmalar devam etmektedir.

Sağlık turizmine yönelik çalışmaların geliştirilmesinde ise kamu ve özel sağlık kuruluşlarının verilerine ihtiyaç duyulmaktadır. Sağlık Bakanlığı’nın talep ettiği verilerin gönderilmesi zorunlu olup, bu hükümler 663 sayılı Kanun Hükmünde Kararname’nin 47. maddesi ve Özel Hastaneler Yönetmeliği’nin 49. maddesi ile düzenlenmektedir. Bu çerçevede; Bakanlığımız tarafından kurulan yabancı hasta takip sistemine 2015-2016 yılı sağlık turizmi kapsamında veri girişlerinin eksiksiz yapılması ve istenilen verilerin ekteki formata uygun olarak doldurulup [email protected] e-posta adresine 31.01.2017 tarihine kadar gönderilmesi hususunda; Gereğini önemle rica ederim.

Prof. Dr. Nurullah OKUMUŞ

Bakan a. Genel Müdür

Duyurunun aslı için: Yabancı Hasta Verileri konulu duyuru

EK: Yabancı Hasta Takip Formu ( 1 Sayfa)