Salı
Haziran, 18
Ana SayfaHaberlerMedyadan HaberlerYeni Şafak - Sağlık Turistine Sabit Uçak Bileti - 16 Ağustos 2023

Yeni Şafak – Sağlık Turistine Sabit Uçak Bileti – 16 Ağustos 2023

Sağlık turizminin artması için elini taşın altına koyan THY’de, ABD ve Avrupa ülkelerinden gelecek misafirler için sabit fiyatlı uçak bileti projesi başlattı. Türkiye’nin sağlık turizmini canlandırmak için misafirlere paketler halinde hem gezi hem de tedavi imkânları sunan ‘Heal in Türkiye’ programı için OVP’de belirtilen politikalar ile uyumlu olarak tanıtım kampanyaları yürütülecek. Türkiye sağlık hizmetlerinde ihracatını ‘Heal in Türkiye’ programı ile iki katma çıkarmayı hedefliyor.

Full Paket Tedavi Alacaklar

Türkiye’nin sağlık hizmetleri ihracatında en büyük mali yüklerden biri olan uçak bileti için de Türk Hava Yolları elini taşın altına koydu. Bu kapsamda ABD ve Avrupa’nın birçok ülkesinden sabit fiyatlı gidiş dönüş uçak bileti kampanyasını yürürlüğe soktu. Böylece Türkiye’ye iyileşmek için gelecek yabancılar, kardiyolojiden diş hastalıklarına, saç ekiminden tüp bebek tedavisine kadar 24 farklı alanda uçak bileti ve şehir gezileri dâhil full paket tedavi alabilecek.

Yurt Dışında Reklam Yapılacak

Ticaret Bakanlığı tarafından hizmet ihracatının tanıtımı için kullanılacak ‘Heal in Türkiye’ portalı adıyla markalaştırılıyor. Gov.tr uzantısıyla ziyaretçilerini bekleyen portalın adı, Türkiye’nin sağlık turizminin markası ve sloganı olarak da kullanılacak. Böylece, Türkiye’nin sağlık hizmeti ihracatının bir bütün olarak tanıtılması sağlanacak. Yabancı ülkelerin billboardlarında ve televizyonlarda reklamlarını yapacak.

Çağrı Merkezi Oluşturulacak

Heal İn Türkiye portalının bünyesinde bir çağrı merkezi oluşturulacak ve yabancı hastalar şikayet ve önerilerini iletebilecek. Bunun yanı sıra canlı destek ve mesajlaşma yoluyla da Türkiye’ye gelecek veya Türkiye’de sağlık hizmeti alan misafirlere destek verilebilecek. Türkiye’de tedavi görmek isteyen hastalar, tek bir portal üzerinden ülkedeki sağlık kuruluşlarını, doktorları ve tedavi yöntemlerini görebilecek ve hizmeti satın almak istediği firma ile iletişime geçebilecek.