Perşembe
Temmuz, 25
Ana SayfaHaberlerYoğunbakım Hemşireliği Sertifika Programı 16 Eylül’de Başlıyor

Yoğunbakım Hemşireliği Sertifika Programı 16 Eylül’de Başlıyor

Yoğunbakım Hemşireliği Sertifika Programı, 16 Eylül – 25 Ekim 2019 tarihleri arasında İstinye Üniversitesi ve İSÜSEM işbirliği ile yapılacak. Teorik ve uygulama olmak üzere iki aşamadan oluşan programda Teorik Eğitim 16 Eylül-4 Ekim tarihleri arasında İstinye Üniversitesi Topkapı Kampüsünde, Uygulama Eğitimi ise 7-25 Ekim tarihleri arasında Medical Park Bahçelievler ve Medical Park Göztepe’de gerçekleşecek.

Program ile acil, kritik ve karmaşık hasta bakım gereksinimlerini karşılayabilecek yetkinliğe sahip sorun çözme becerisi gelişmiş yoğun bakım hemşireleri yetiştirmek amaçlanıyor. Koruyucu, geliştirici rehabilite edici girişimlerle bireyin fiziksel, psikolojik ve sosyal olarak güçlenmesi, hasta ve aileleri ile terapötik iletişim kurabilmesi, sağlık bilimi ve teknolojisindeki gelişmelere, yeni tedavi ve bakım yöntemlerine uyum sağlayabilmesi konusunda hazırlanmaları hedefleniyor.

OHSAD üye hastanelere yüzde 20 indirim sağlanan Yoğunbakım Hemşireliği Sertifika Programını başarı ile tamamlayan katılımcılara Sağlık Bakanlığınca tescilli, 5 yıl geçerlilik süresi olan sertifika verilecektir.

http://www.ohsadakademi.org/2019/09/05/istinye-universitesi-isusem-isbirligi-ile-yogunbakim-hemsireligi-sertifika-programi-16-eylulde-basliyor/